Szerző Téma: irányítás probléma  (Megtekintve 2378 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető rewtenator

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
irányítás probléma
« Dátum: 2014 November 21, 21:58:56 »
T. Fórumozók!

Kezdő szimulátorosként tisztelettel kérdezem, hogy miért lehet az, hogy a repülőgépem (bármivel repülök is) a robotpilóta kikapcsolása után, illetve ereszkedéskor kizárólag felfelé akar menni. A yoke-ot teljesen benyomom és mégis alig akar akár vízszintesen repülni. Ha elengedem a yoke-ot akkor az égbe tör, majd kifordul és újra kezdi. Arra gondoltam, hogy a robotpilóta akar mindenáron felfelé menni, mivel rosszul állítom be, de ha kikapcsolom ez nem változik.

A yoke-on a beállítások jónak tűnnek, hiszen felszállás után alapvetően jól irányítható a gép, legalábbis nem tör az egekbe.

Szinte kizárólag a Cessna 172-vel repülök.

Köszönöm a figyelmet
r3w

Nem elérhető ksgy

• Administrator
  • Full Member
    • Profil megtekintése
Re:irányítás probléma
« Válasz #1 Dátum: 2014 November 22, 16:42:39 »
Udv!

A fekszarnyak ha ki van engedve, az tud termelni annyi felhajtoerot pluszban bizonyos sebesseg folott, hogy iranyithatatlan legyen a gep. A C172 sullyedesi sebessege 80kts korul van. Nem lehet, hogy tul gyorsan probalsz leszallni?

Nem elérhető nyulzoltan

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2016 Január 14, 07:28:17 »
Szia! Szeretném megkérdezni, kérhetek e kis segítséget, tanácsot, joy beállítás ügyben. xp10 em van logitec extrem pro joy. Hiába rendelek hozzá egy funkciót egy gombhoz, nem fogadja el a program. Pl joy tetején körbenézést lehetővé tevő gombot nem tudom hogy kellene hozzárendelni? Más gomboknak gond nélkül adok funkciót.
Más, settings, joy & equipment, buttons adv.  keys.   equipment
fülek alatt,  mit és főleg hogyan lehet beállítani, erről tudsz e valamilyen anyagot? Akár angol nyelvű is lehet.
Rájöttem hogy sokkal többet tudna ez a sim mint amit én tudok és nem találtam neten rendes leírást.
Köszönettel, Zoli   

Nem elérhető ksgy

• Administrator
  • Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2016 Január 16, 19:13:10 »
Szia!

Gyanitom, hogy a nezetvalto nem gombkent, hanem tengelykent uzemel a joy-odon, azert nem tudod hozzarandelni. Erre sajna nincs otletem, hogy lehetne megoldani, nagyon reg volt ilyen joy-al dolgom.

Idézet
Más, settings, joy & equipment, buttons adv.  keys.   equipment
fülek alatt,  mit és főleg hogyan lehet beállítani, erről tudsz e valamilyen anyagot? Akár angol nyelvű is lehet.
Rájöttem hogy sokkal többet tudna ez a sim mint amit én tudok és nem találtam neten rendes leírást.

Beallitani szinte barmit be lehet :) Itt erheto el az osszes kapcsolo, gomb, tekero, ajtonyito, stb, amit amugy a pilotafulkebol ernel el. Ezeket tudod joy/bill-hez rendelni.

Van egy lista jobb oldalt, kaetgoriakra osztva. Olvasd vegig alaposan, es gyujtsd ki mi az amit kitennel joy gombra vagy akar bill kombinaciora.
Ha ez megvan, akkor johet a hozzarendeles: bal oldalt lent van egy "Add new assignment" gomb (Keys-nel, a masiknal csak egy rakat chekckbox, ott a joy gombot kell elobb nyomni), arra katt es a kozepso lista aljan megjelenik egy ures gomb. Arra katt es nyomd meg a joy gombot/bill kombot amit hasznalni szeretnel.

Kicsit zavaros lehet elsore, de kis probalkozas utan hamar osszeall, hogy mi a sorrend :)

Ha van meg kerdes, nyugodtan johet :)

Nem elérhető nyulzoltan

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2016 Január 21, 16:17:54 »
Szia, kösz a választ! A joy fogantyú tetején vannak gombok és körbenézést lehetővé tevő, 360 fokban működő gomb is. Főleg ez utóbbit szeretném nagyon.
Persze lenne még ezer kérdésem :D pl xplane ritkán ugyan de rejtélyes okból leáll, ill. majd fogok kérdezni beállításokkal kapcsolatban, mert  annyi a lehetőség hogy elveszek benne.
Küldtem képet a joy ról.
Üdv Z.

Nem elérhető Slicer

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2016 Március 27, 09:59:37 »
Sziasztok! :)

Fékezéshez Logitech G27 pedáljait használom és valamiért a kuplung pedál, ami a bal futófékre van állítva ha betaposom állítja a kijelzőkön a MAP Range-et, de az XP10-ben beállított funkcióját is ellátja. Valamelyik plugin rosszalkodhat? Nem találom a megoldást.

Nem elérhető ksgy

• Administrator
  • Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2016 Március 28, 22:33:04 »
Huh, az meredek :)
Igen, esetleg probald meg ideiglesenesen kikapcsolni az osszes plugin-t. Ha ugy is csinalja, na akkor passz :)
Nincs esetleg egy beepitett mikrokapcsolo a pedalban, ami ra van allitva a map range-re?

Nem elérhető nyulzoltan

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2017 November 29, 22:39:26 »
Szia, szeretnélek megkérdezni, hogy ha joy al használod a szimulátort akkor az milyen fajta? Több napom ráment a hiábavaló kínlódásra, utána néztem aminek csak tudtam de ezt a logitek prot egyszerűen nem tudom hozzáigazítani a sim hez! komolyan legalább  a cég aki csinálja az xplane t megmondhatná hogy milyen joy t kell hozzá venni, egyszerűbb lenne! Elnézést! Szóval csak az érdekel hogy milyen joy kell amivel érdemes küszködni?
Válaszod előre is köszönöm!

Nem elérhető ksgy

• Administrator
  • Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2017 November 30, 01:00:25 »
Szia

Mit nem tudsz hozzaigazitani, mi nem mukodik?

En egy osregi MS FFB2-es joy-t, illetve egy Cessna Saitek szarvat hasznalok, azokkal semmi gond nincs. Sokan dicserik a Logitech X52-ot is. Logitech joy-okkal altalaban nincs gond xplane alatt.

Nem elérhető nyulzoltan

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2017 November 30, 07:54:28 »
Szia, kösz a választ. Sikerült végre! Működik!
« Utoljára szerkesztve: 2017 November 30, 11:41:57 írta nyulzoltan »